♪♫♪
Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky

Když se řekne "lilie"...

12. dubna 2012 v 19:52 | já |  Píšu
Pokud jste čekali článek věnovaný podivuhodným květinám, tak Vás asi zklamu. Mé liliové asociace totiž nejsou květy, ale noty.

Víte kdo je Sergej Sergejevič Prokofjev ? Nechci nikoho nutit aby přemýšlel, takže Vám odpovím. Je to ruský hudební skladatel. Mimo jiné napsal i balet Romeo a Julie. V tomto díle se objevuje skladba (pozor - dostáváme se k jádru věci) Tanec slečen s lilijemi. Nevím jak přesně zní český překlad, ale můj učitel klavíru (v ruštině zběhlý) to přeložil takto.
Řekl (učitel), že mi vybere nějakou hezkou skladbu. Začal prohlížet nějaké noty a jelikož je na ruskou hudbu dosti zatížený, když uviděl tyhle noty usmál se a prohlásil " A, Sabina, tohle je něco pro tebe." Pak mi to zahrál. Mně se to samozřejmě hned na první poslech absolutně nelíbilo (líbila se mi spíš filmová hudba - ne vážná!). On ale rozhodl, že to prostě budu hrát. Byl to pro mě šok. Doposud jsem byla zvyklá na hudbu typu Piráti z Karibiku (levá ruka oktávy). A jelikož hraju teprve druhým rokem, mořila jsem se s tím dost dlouho.
Postupně jsem se však se skladbou začala sžívat a teď se mi docela líbí. Nacvičila jsem to opravdu pěkně a i koncert se mi povedl.
Takže - když se řekne "lilie"... představím si právě tohle ↓


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pozor ! Na blogu bydlí můj klavírní šnek ! KOUŠE !