♪♫♪
Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky

Srpen 2012

1 rok

30. srpna 2012 v 20:16 | já |  Blog
Tenhle blog dneska slaví 1 rok. Uteklo to docela rychle. Za tu dobu tu vzniklo celkem (včetně tohohle) 73 článků. (Tolik článků jsem na svém minulém blogu o Pirátech z Karibiku mívala za průměrně měsíc). Co se týče návštěvnosti ta je tak kolem deseti lidí za den. A komentářů taky moc není :-) Samozřejmě bych byla ráda, kdyby byl můj blog navštěvovanější, ale víc mě potěší jeden komentář k tématu, než pět komentářů typu: ahoj hlásneš mi prosím tady, když budeš chtít, ráda oplatím...

Píšu tady, teda aspoň poslední dobou, hlavně o hudbě, protože tou teď žiju. Hraju na klavír a na flétnu. Občas se pokusím něco složit a pak to dát na youtube. Největší potíže mám s tím hodit to na papír, napočítat všechny ty délky not a správně to zapsat. Poslouchám hlavně Mozarta :-D Ale ráda poslechnu i Beethovena, Haydna a Chopina (miluju tu jeho vtipnou šílenost - aspoň mně to přijde trochu jako šílenost). I vážná hudba je někdy vtipná, u Chopina se skvěle dostávají záchvaty smíchu ! :-) :-) A jestě se mi líbí nějaké skladby od Dvořáka, hlavně Humoreska má v sobě obrovskou sílu.

A tak jsem si řekla, že založím rubriku, kde budu psát o jednotlivých skladbách :-)

Dneska se mi stala hrozná věc, musím si postěžovat. (Teoreticky by tenhle článek měl slavit narozky blogu, ale to je jedno). V rámci improvizace jsem přišla na úžasnou melodii ! Ale přijde mi už trochu povědomá, asi na ni přišel už někdo přede mnou :-( Hrozně mě to štve, táková hezká hudba a není moje. Ale doprovod je určitě jiný a tak jsem si řekla, že z toho možná udělám variaci na neznámé téma. :-) - problém vyřešen.

Pokud jste se odčetli až sem, tak Vám gratuluji ! Překonali jste všechno mé hudební i nehudební blekotání.

Mraky

28. srpna 2012 v 19:35 | já |  Fotím
Strašně moc mě baví fotit oblohu. Na psaní mě moc neužije, takže rovnou přidám fotky. Ty co se kvality týče nejsou moc dobré (fotím na mobil, což je skoro fotografský hřích).Kolonáda

26. srpna 2012 v 21:09 | já |  Píšu
V tomto článku bych se ráda pokusila vypsat své představy a sny, které jsem měla v Luhačovicích a v Karlově Studánce.

Jemné jarní sluníčko jasně svítilo a na obloze nebyl ani mráček. Pofukoval jemný vánek a venku bylo moc příjemně. Však to taky táhlo všechny lidi ven. Promenáda byla už brzy ráno zaplněna lázeňskými hosty. Dámy se procházely v krásných dlouhých šatech a jejich druhové se zdobili elegantními kabáty a bílými nákrčníky. Centrem celé promenády byla veliká kašna, pobíhalo kolem ní několik dětí a dospělí pozorovali duhu, kterou tvořily blištící se kapky vody v slunečním světle. Kousek napravo od kašny se nacházel větší altánek. Kolem něj byly naskládané židličky a kdo chtěl, mohl přisednout a poslouchat hudbu, která z altánku linula. Asi tak deset hudebníků rozeznělo své nástroje a hráli lidem procházejícím se kolem. Serenáda co hráli byla krásná, jemná a plná života. Každý se na chvíli zastavil a poslouchal ty čisté tóny. Každý kdo tam byl si mohl vzít kousek písničky pro sebe a vzpomenout si na ni, až bude hůř.


Kdo uhodne co hráli ?

Mušličky

19. srpna 2012 v 21:50 | já |  Fotím
Mušličky mě naprosto fascinují. Stašně se mi líbí a moc mě baví je sbírat. Tohle je letošní "úlovek" z Chorvatska. Jelikož jsme bydleli mimo civilizaci, pláž nebyla vysbíraná a bylo tam toho plno.
Doma jsem je rovnala na noviny, málem se tam všechny nevešly.Kdo si hraje nezlobí

19. srpna 2012 v 21:45 | já |  Fotím
Včera jsem se vrátila z tábora (bylo to tam úžasné - úplné duchovní probuzení a nabuzení !) a musela jsem si hrát se sestrou, abych jí vynahradila čas, kdy jsem nebyla doma. Moc mě to nebavilo, ale inspirovalo mě to k pár fotkám.


Pozor ! Na blogu bydlí můj klavírní šnek ! KOUŠE !