♪♫♪
Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky

Zvěrolékař a psí historky

2. září 2012 v 14:55 | já |  Čtu
James Herriot
Zvěrolékař a psí historky

O knize
Humorné povídky ze života zvěrolékaře z anglického venkova. Kniha se zkládá z povídek o psech sebraných z předešlých Herriotových knih. Četla jsem to o letošních prázdninách a moc se to líbilo, určitě doporučuju. Herriot píše vtipným a velmi poutavým stylem, který vás dostane už na prvních stranách jeho knih. Dozvíte se o těžké práci zvěrolékaře, jak kvůli neduhům psích mazlíčků, tak i často kvůli jejich majitelům. Určitě se zasmějete. Je to takové pohodové čtení, které vám vždy zlepší náladu.

O autorovi
James Herriot občanským jménem James Alfred Wight 1916 - 1995 byl britský veterinář a spisovatel, který proslul sérií knih o svém životě veterináře a působení u RAF za druhé světové války. (wikipedie)

Úryvek z knihy
Z povídky Tiumf lékařství
Tentokráte jsem měl s Trickym opravdové starosti. Potkal jsem ho na ulici s jeho velitelkou a vyděsil mě. Strašlivě ztloustl - vypadal jako nadmutá jitrnice s nohou na každém konci. Krví podlité oči se dívaly přímo před sebe a vyplazený jazyk visel z tlamy.
Paní Pumphreyová spěchala s vysvětlením: "Byl hrozně unavený, pane Herriote, vypadal, že nemá vůbec žádnou sílu. Myslela jsem si, že určitě trpí podvýživou, a tak jsem mu dávala mezi pravidelným krmením občas něco navíc. Huspeninu z telecích nožiček a tresčí játra a ovomaltinu a na noc trošku kakaa, aby spal, skutečně ne mnoho."
"A omezila jste ty sladkosti, jak jsem vám doporučil ?"
"Ano, trochu ano, ale když on vypadal tak vysíleně ! Musela jsem povolit. Má strašně rád dorty se šlehačkou a čokoládu. Nedokážu mu to odepřít." ...

Zvěrolékař a psí historky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Pozor ! Na blogu bydlí můj klavírní šnek ! KOUŠE !