♪♫♪
Nalaď svůj život do C dur, tam nejsou žádné křížky

Listopad 2012

Blogové letadlo

29. listopadu 2012 v 21:01 | já |  Výkřiky do tmy
Takže, tímto článkem se zapojuji do dotazníkové hry, na kterou mě pozvala Vendy, které moc za pozvání děkuji.
Doufám že Vás nebudu nudit a třeba se taky zapojíte.
V čem hra spočívá najdete na Vendiném blogu tady.

Saturnin

23. listopadu 2012 v 19:51 | já |  Čtu
Knížka, kterou by si měl každý přečíst ? Saturnin takouvou knížkou určitě je ! Vtipné, odlehčené a poutavé vyprávění Zdeňka Jirotky vás chytí a nepustí.Malá básnička

18. listopadu 2012 v 11:59 | já |  Píšu
Po zveřejnění minulého článku, mě Mňoukla požádala, abych jí poslala Ódu na radost (celou) v mp3. K mailu jsem připojila i kraťunkou básničku, kterou sem na Mňouklin popud dávám.

Pro překonání všech depresí a chmurů,
abys zahnala noční můru,
posílám ti hudby skvost,
zde máš Ódu na radost.

Óda na radost ! cože ?

12. listopadu 2012 v 18:52 | já |  Píšu
Dnes v komorní hře se stala podivná věc. V malé pauze, když jsme si přendávali noty jsem zahrála hlavní téma Beethovenovy Ódy na radost, reakce jako "Co to je ?" a "Evropská unie" mě poněkud zarazily. Myslím, že každý, ať už se mu klasická hudba líbí, či ne, měl by mít aspoň základní přehled. Navíc, když ještě sám hraje na hudební nástroj. Nechci tu nikoho shazovat, sama mnoho nevím, jen jsem se nad tím prostě tak zamyslela.
Dost mě zaujala ta odpověď "Evropská unie". Například moje asociace na Ódu na radost je hlavně Beethoven, (chudák pan Schiller, který napsal původní báseň, která byla následně zhudebněna). Zajímalo by mě, co by na to řekl sám hudební maestro. Jestli by byl potěšen, že je jeho dílo spojováno s EU, nebo by byl zarmoucen, že se na něj "zapomnělo". (všimněte si uvozovek - na jednoho z největších skladatelů všech dob se zapomenout nedá).
Tak tedy konec mým úvahám - pojďme se radovat.

Čtyři metry, blahopřání a další záležitosti

10. listopadu 2012 v 19:15 | já |  Výkřiky do tmy
Já moc často nepíšu deníčkové články, ale za poslední dva dny se událo docela dost věcí. Pokusím se je zapsat chronologicky. Začínám včerejškem ráno.

1) Přežila jsem školu - dokonce i dějepis !
2) V klavíru jsem zjistila, že za tři týdne je koncert, kde budu hrát skladbu, na kterou jsem se ještě ani nepodívala. Šostakovič - toť jméno smrti mé !
3) Doma jsem se učila Šostakovičovy Fantastické tance. ♫♪
4) S mámou a babičkou jsem šla na koncert Brněnské filharmonie - ano má kamárdka šla v pátek na koncert Tomáše Kluse, já jsem šla na flharmonii - (recenze koncertu budete moci najít na amadeovi)
5) Byla jsem strašně unavená a spala jsem 13 hodin.
6) Máma pekla svatomartinskou husu - jedla jsem to poprvé v životě, bylo strašně dobrý. Mňam ! (dala jsem si k tomu dokonce i zelí)
7) Sestra šla ke kamarádce na oslavu narozek a já jsem s rodiči jela do obchodů s nábytkem vybrat nové židle k jídelnímu stolu. Byly jsme v celkem třech obchodech, židle nemáme, ale zato jsem si z obchodů donesla 4 metry. (takové ty co jsou připlé na stěne a můžete si je vzít, když potřebujete něco změřit) V jednom obchodě jsem vzala dva.
8) Obchodování zabralo 3 hodiny, jsem hrozně unavéná. Sestra už je doma a mlátí mě balónkem, co jsem jí přinesla z obchodu - osudová chyba.
9) Zjistila jsem, že dnes má svátek můj oblíbený pianista . Někdo má oblíbeného herce, nebo zpěváka a já mám oblíbeného pianistu. Rozhodně z něj nijak nešílím, jen si prostě myslím že je dobrej - tímto mu tedy blahopřeji k svátku.
10) Píšu tenhle článek.
11) Stáhnu si Šostakoviče jako mp3 a budu to měsíc poslouchat jako povinnou poslechárnu - obdoba povinné četby.


Takže tohle hraju, koncert bude asi 5.12.

Můj malý poklad

8. listopadu 2012 v 16:58 | já |  Výkřiky do tmy
Musím to sem napsat, protože mám hroznou radost ! Dneska mi došla knížka, kterou jsem si objednala z jednoho libereckého antikvariátu. Že neuhádnete co to je ? Je to kniha obsahující Mozartův životopis. Možná si řeknete, že takových knih je hodně a že to není nic výjimečného. Ale je ! Tuto knihu totiž napsal František Němeček, tedy profesor pražského gymnázia, Mozartův první životopisec, člověk, který Mozarta opravdu znal a strala se o jeho syny !
Ta knížka, co je velká asi jako má dlaň je tedy úplně první životopis Wolfganga Amadea Mozarta !

František Němeček
Život c.k. kapelníka W.A. Mozarta

vlastím vydání z roku 1956

Poznáte osobnost ?

1. listopadu 2012 v 17:57 | já |  Fotím
Dneska jsem měla nějakou vyráběcí náladu a měla jsem dokonce i čas svůj nápad zrealizovat. Namyslela jsem si to včera večer, když jsem usínala. Souvisí to s podzimem a s hudbou. Vlastně by to mohla být i jedna slavná osoba, která žila ve 20. století. Poznáte která ?


V nemilost mi padly Köhlerovy etudy pro flétnu :-)
Pozor ! Na blogu bydlí můj klavírní šnek ! KOUŠE !